دوره  سه ماهه پیشرفته 433 ساعته آکوپانکچر و موکسی باسیون
سرتیفیکیت : آکادمی طب چینی پکن

 

هدف این دوره :

از طریق آموزشهای دوره سه ماهه پیشرفته , پزشکان قادر به کسب اطلاعات زیر خواهند بود :

 

1- شرکت کنندگان میتوانند تئوری اساسی طب چینی را به طور سیستماتیک درک کنند و از تئوریهای یین و یانگ و زانگ فو و فایوالمنت برای درک بهتر روند فیزیولوژیک و پاتولوژیک بدن استفاده کنند.
2- شرکت کنندگان میتوانند نظریه زانگ فو را به طور سیستماتیک بشناسند و عملکرد فیزیولوژیک ارگانهای زانگ فو را درک کرده و از روابط پنج عنصر برای تحلیل و آنالیز و فهم روابط فیزیولوژیک و پاتولوژیک بین ارگانهای زانگ فو استفاده کنند.
3- شرکت کنندگان میتوانند روشهای تشخیصی را به صورت حرفه ای تر بیاموزند.
4- شرکت کنندگان میتوانند با مریدینها و نقاط اکسترا بدن آشنا شوند.
5- شرکت کنندگان میتوانند تکنیک های دیگری مانند آکوپانکچر گوش , خونگیری چینی , آکوپانکچر سر ( اسکالپ) , تکنیک های مختلف درمان با موکسا را بیاموزند.
6- شرکت کنندگان میتوانند با تکنیک های مختلف آکوپانکچر مانند تکنیک مسترتانگ , تکنیک آکوپانکچر شکم , فایرنیدلینگ , اینجکشن و …. آشنا شوند.
7- شرکت کنندگان میتوانند تشخیصهای افتراقی در طب چینی را به طور حرفه ای تر بیاموزند.
8- شرکت کنندگان میتوانند با تکنیک الکتروآکوپانکچر آشنا شوند.
9- شرکت کنندگان میتوانند به طور حرفه ای تر روشهای درمان انواع بیماریهای روانپزشکی , زنان , پوست , درد و نورولوژی و … را بیاموزند.

دوره سه ماهه پیشرفته 433 ساعته به صورت آموزش بخش تئوری توسط استاد ایرانی آکادمی طب چینی , آقای دکتر محمد طباطبایی به صورت مجازی تدریس میشود. و بخش بالینی آن در بیمارستان و کلینیک آکادمی طب چینی در پکن برگزار میشود.

 

نحوه آموزش مجازی بخش تئوری :

آموزشهای مباحث تئوری , توسط فیلم ها و وویس ها و کتابها و اسلایدهایی توسط استاد تدریس میشود و در پایان هر مبحث تعدادی تست برای ارزیابی یادگیری شرکت کنندگان مطرح میشود . در جلسات مجازی آموزش تئوری زمانهایی را به پرسش و پاسخ شرکت کنندگان با استاد برای تفهیم بهتر مباحث اختصاص میدهیم .
و در پایان دوره آزمونی به جهت تایید آمادگی سطح برای اعزام به دوره بالینی چین از شرکت کنندگان گرفته میشود.

 

نحوه آموزش بالینی :

پس از تایید شرکت کنندگانی که بخش تئوری را با موفقیت گذرانده اند , دوره بالینی به مدت حدود 25 روز در آکادمی و بیمارستان و کلینیک های طب چینی در پکن برگزار میشود. و در اواسط دوره آزمون میان ترم به صورت تشریحی و تستی و عملی و در پایان دوره نیز آزمون پایان ترم به صورت تستی از شرکت کنندگان توسط آکادمی در چین گرفته شده و سرتیفیکیت سه ماهه پیشرفته 433 ساعته بین المللی به شرکت کنندگان توسط رییس آکادمی اهدا خواهد شد.