از آبان ماه سال 1395 ( نوامبر 2016 ) راهله رمضانی همکاری خود را با آکادمی علوم طب چینی پکن (CBIATC ) در زمینه کمک به اعزام همکاران پزشک فارسی زبان از سراسر دنیا به آکادمی و تنظیم برنامه های آموزشی و اسکان و برنامه های سیاحتی و تفریحی آغاز نمود.
در ابتدا دوره های کوتاه مدت یک هفته و دو هفته و یکماهه با مباحث مختلفی مانند زنان , نورولوژی , مبانی مقدماتی و پایه , تشخیص در طب چینی , پوست و زیبایی , مسترتانگ و … برگزار میشد , ولی از دسامبر 2017 با اقدام آکادمی و با معرفی آقای دکتر محمد طباطبایی به عنوان استاد این مرکز برای بسط و گسترش این برنامه آموزشی , این همکاری در قالب برگزاری دوره های سه ماهه بیسیک 433 ساعته و ادونس 433 ساعته ( 50 درصد از آن به صورت تیوری توسط آقای دکتر محمد طباطبایی و 50 درصد از آن شامل بخش بالینی به مدت یکماه در پکن ) توسعه یافت .
تا قبل از دسامبر 2017 پزشکان برای دوره های 433 ساعته بیسیک و ادونس موظف بودند بیش از سه ماه را در پکن حضور داشته باشند ولی با گسترش این همکاری شرایط برای پزشکان عزیز تسهیل شده است و بعد از گذراندن دوره تئوری و کسب نمره قبولی در امتحان تعیین سطح برای گذراندن یک ماه دوره بالینی به پکن اعزام شده و بعد از قبولی در امتحانات میان ترم و پایان ترم در پکن موفق به اخذ مدرک سه ماهه بین المللی 433 ساعته میشوند که این مدارک در سراسر دنیا معتبر است و در اغلب کشورهای جهان با همین تعداد ساعت میتوان فعالیت درمانی انجام داد و در برخی از کشورها که قوانین متفاوتی دارند (مانند کانادا و استرالیا ) میتوانند واحد های گذرانده در این مرکز را به مراکز آن کشورها انتقال داده و پس از تطبیق با استاندارهای آن کشورها و شرکت در امتحان بورد مجوز فعالیت بگیرند.

 

 

آکادمی علوم طب چینی پکن (China Beijing International Acupuncture Training Center )

 

آکادمی علوم طب چینی پکن (CBIATC ) واقع در شهر پکن در سال 1975 با پیشنهاد برخی از سازمان های بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی (WHO) و با موافقت شورای دولتی و تصویب وزارت بهداشت ، وزارت امور خارجه ، وزارت اقتصاد و تجارت خارجی تحت رهبری دولت چین و آکادمی علوم پزشکی چین (CACMS)، به یک سازمان معتبر آموزش آکوپانکچر تبدیل شده است و در طی 30 سال گذشته به خوبی شناخته شده است.
بیش از 30 سال پیش، بسیاری از پزشکان خارجی خواستار مطالعه آکوپانکچر در چین بودند. با موافقت شورای دولتی و تصویب وزارت سلامت، وزارت امور خارجه و وزارت اقتصاد و تجارت خارجی، “ مرکز آموزش آکوپانکچر بین المللی” به طور رسمی در آوریل 1975 تأسیس شد و به موسسه انستیتو آکادمی چین وابسته به آکادمی علوم پزشکی چین ملحق گردید.
این برنامه آموزشی در غالب برنامه های توسعه سازمان ملل تحت عنوان یک آموزش بین المللی آکوپانکچر مورد تایید قرار گرفت.
طی 30 سال گذشته، مرکز آموزش آکوپانکچر چینی پکن به گسترش آموزش های تئوری و بالینی آکوپانکچر و موکسی باسیون ، به کادر پزشکی در بیش از 100 کشور جهان پرداخته است.
مرکز CBIATC با موفقیت وظیفه ای را که توسط سازمان بهداشت جهانی به آن محول شده است را به خوبی به انجام رسانده است. این وظیفه عبارتست از : “ آموزش روش های پیشرفته برای یادگیری آکوپانکچر و ارائه فرصت های آموزشی برای دانشجویان خارجی“.

از سال تاسیس ( ۱۹۷۵ ) تا به امروز، بالغ بر ۳۰۰۰ پزشک از ۹۹ کشور جهان در این مرکز به تحصیل پرداخته اند.
مرکز CBIATC برای دوره های بلند مدت سه ماهه بیسیک و سه ماهه ادونس و همچنین دوره های کوتاه مدت یک هفته , دو هفته , سه هفته , یک ماهه برای مباحث مختلفی مانند آکوپانکچر زیبایی , آکوپانکچر برای درمان درد , آکوپانکچر برای درمان بیماریهای نورولوژی , آکوپانکچر برای درمان بیماریهای گوارشی و چاقی و اعتیاد و دوره های تخصصی تکنیک مسترتانگ و بیماریهای چشم و …. و همچنین دوره های آموزشی توینا و چی کونگ و ماساژ و داروهای گیاهی هر ساله دانشجوهای زیادی از سراسر جهان می پذیرد.